Zajimavý trest

15. březen 2010 | 20.02 |
› 

Trochu neobvyklý způsob trestu vybral jeden mexický soudce pro mladistvého delikventa, bohužel, nenašel však pochopení a sám si způsobil nemalé problémy.

Vše začalo dopadením třináctiletého sprejera v mexickém městě San Juan Del Rio. Výrostek poničil fasádu několika městských budov svými podpisy. Když předstoupil před soud, soudce přišel s překvapivým příkazem. Místo toho, aby chlapcovi rodiče uhradili škodu a zaplatili pokutu, nařídil, aby sprejerovi sundali kalhoty a hodlal mu posprejovat zadek.

Rodiče i pracovníci soudu protestovali, ale soudce na ně nebral ohled. Za to si vysloužil tvrdou kritiku a nakonec sám čelí několika závažným obviněním. Starosta G. Nieto soudce okamžitě propustil a obvinil jej ze zneužití pravomoci, snižování lidské důstojnosti a sexuálního obtěžování nezletilého.

"Soudce Hurtado to opravdu přehnal. Na místě bylo sdělit rodičům, že musejí zaplatit vyčištění všech fasád a k tomu tučnou pokutu. Rozhodně neměl žádné oprávnění k tomu, aby chlapce osobně trestal. Navíc bylo ostudné, když všichni přítomní viděli, jak justiční stráž musí zasahovat proti předsedajícímu soudci," komentoval případ starosta.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (21x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře