Výživná polévka

27. říjen 2007 | 00.45 |
› 

Asijská kuchyně používá různé brouky a červy, ale u nás na to nejsme zatím připraveni. Proto nepřijímáme lahůdky s červy, které nám občas nabízí obchody s pochopením.

Čtrnáctiměsíční Mikoláš nechtěl papat dobrůtku.

"Odmítal jíst, proto jsem se tomu začala divit a polévku zamíchala. Myslela jsem, že omdlím. Plavali v ní červi," vybavila si děsivý zážitek babička Sedláčková. "Koupila jsem vnukovi schválně kvalitní značkové instantní vločky. Když jsem se podívala na kuchyňskou linku, kde jsem balíček s vločkami nechala, čekal mě druhý šok. Po obkládačkách lezlo plno červů a ve vločkách byly i larvy," mrazí babičku ještě teď v zádech.

Její přítel hned běžel do prodejny, kde vločky koupili. Společně s vedoucí našli červy ve všech baleních firmy Bílý mlýn Kepka. Vedoucí okamžitě vše stáhla z prodeje a případ řešila s dodavatelem. "Výrobce slíbil poslat dárek. Čekali jsme omluvný dopis a třeba plyšáčka nebo něco takového, ale oni mu včera drze poslali další tři balíčky vloček beze slova omluvy," kroutí hlavou paní Sedláčková.

"Když nám někdo vrátí náš produkt, my mu za to pošleme dárek. Vločky mohly být červy napadeny kdekoliv během skladování, je to přece jen výrobek z mouky," řekla Lenka Kratochvílová z firmy.

"Schválně Mikoláškovi vybírám kvalitní jídlo a tyto vločky se pyšní logem Klasa, což značí úroveň kvality. Otázkou je, v jakých hygienických podmínkách zboží skladují, protože s červy by je nekoupil ani chovatel jako krmnou směs pro zvířata," dodala babička.

-

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře