Registr nemravů

27. říjen 2007 | 14.10 |
› 

Anglikáni chtějí založit registr nemravných farářů. Tak tohle je moc dobrý nápad, který by si měla vzít za své hlavně katolická církev, která v poslední době řeší neuvěřitelné množství nejrůznějších sexuálních skandálů po celém světě.


Anglikánská církev se chystá zavést seznamy duchovních, na které padne podezření z "nemravného" života. Kromě farářů podezřelých ze sexuálního obtěžování či zneužívání dětí by v databázi byli i údajní cizoložníci.
O registru "hříšníků" se nyní jedná na synodu anglikánské církve, který právě probíhá v australské metropoli. Pokud tento nápad získá podporu, měl by se začít realizovat už v březnu příštího roku.

"Církev vždy měla vysoká očekávání, že... členové duchovenstva a církevní pracovníci vedou morální život," řekl Gerber, který dohlíží na profesní standardy duchovních, australskému rozhlasu.

Velkou diskusi ale vzbuzuje definice toho, co všechno je vážným porušením morálky. Otázkou také je, do jaké míry musí být podezření podložená důkazy. Největší kontroverze ale vzbuzují úvahy o tom, že by se v databázi měli ocitnout duchovní i kvůli podezření z manželské nevěry.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře