Alkohol ochránce.

28. říjen 2007 | 14.18 |
› 

Pořád se brojí proti alkoholu a nyní se zjišťuje, že pijáci se vlastně léčili. Podle posledních výzkumů, střídmé pití alkoholu chrání před plicními chorobami.


Střídmé pití alkoholu člověku prospívá a sklenička alkoholu denně má blahodárné účinky. Podle kalifornských vědců mimo jiné také na plíce a dýchání. Osoby konzumující malé množství alkoholu mají lepší testy plic a kapacitu než abstinenti.

Alkohol naše dýchací orgány chrání před různými nemocemi. Lidé konzumující denně méně než dvě piva či dvě deci vína mají o 20 procent méně plicních chorob a potíží ve srovnání s abstinenty.
Výsledky studie lékařů z centra Kaiser Permanente v Kalifornii byly publikovány na sjezdu amerických plicních odborníků.

S vyšším množstvím alkoholu se ale efekt snižuje. Lidé pijící denně tři až pět alkoholických nápojů (jeden nápoj = sklenice piva či dvě deci vína), sníží riziko plicních chorob u sebe již jen o deset procent. "S vyšší mírou pití alkoholu tento efekt ještě klesá," potvrdil doktor Stanton T. Siu z Oaklandu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře