Masakr

30. březen 2010 | 15.29 |
› 

Neštěstí nechodí po horách, ale po ... Srážku nákladního vlaku se stádem vyplašených ovcí na jihozápadě Německa nepřežilo nejméně 67 sudokopytníků.

Ovce vběhly do kolejiště u obce March v panickém úprku před dvěma zdivočelými psy. Strojvůdce vlaku, který směřoval na hlavní nádraží ve Freiburgu, nestačil vlak ubrzdit ani nouzovou brzdou. Vlak byl poškozen, ale mohl po tříhodinové uzavírce trati pokračovat v jízdě. Lidé zraněni nebyli.

Mluvčí místní policie nehodu popsal jako "obrovské krveprolití". Mnoho zvířat bylo zraněno. Na mrtvých i zraněných ovcích byly vidět rány způsobené pokousáním od psů.

O dvou podezřelých psech policie ví už delší dobu. Už v lednu údajně rozsápali několik ovcí. Majitel psů nyní musí zaplatit náhradu škody, která podle policie činí 9000 eur (téměř 230.000 korun).

Podobné neštěstí se stalo před dvěma roky u vjezdu do nejdelšího německého železničního tunelu u Fuldy. Tehdy se do stáda ovcí vyplašených psy vřítil rychlovlak ICE. Zahynulo více než 20 ovcí, zraněno bylo 73 z 145 cestujících. Vlak částečně vykolejil a hmotné škody se počítaly v milionech eur.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (19x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře