Duchařina

29. říjen 2007 | 10.26 |
› 

Věříte na duchy v dnešním moderním světě. No, občas je možno vidět bílou paní, když se nad ránem vypotácí z baru a nějakou tu čarodějnici taky určitě znáte. V USA však na duchy věří dle průzkumu každý třetí. Asi tam těch strašidel mají víc.

Pokud věříte na duchy, nebojte se o tom mluvit, nejste sami. Sociologický průzkum ve Spojených státech prokázal, že na duchy věří třetina lidí bez ohledu na víru či stav. Stejný počet lidí pak také věří na mimozemské civilizace.

Téměř pětina lidí podle průzkumu agentury AP a Ipsos nepochybuje o tom, že čarodějnice skutečně mohou uhranout či okouzlit. Osobní zkušenost s duchy má 23 procent, kteří minimálně jednoho někdy viděli.

Pokud je člověk svobodný, katolík, nebo nikdy k žádnému náboženství netíhl, pak má největší šanci duši mrtvého spatřit. Tyto skupiny lidí uváděly podobnou zkušenost nejčastěji.

Muži s nízkými příjmy patří mezi nejčastější svědky UFO. Málo vydělávající, národnostní menšiny a lidé, kteří žijí ve městech, také častěji věří v zaříkávání a čarodějnictví.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře