Politici náš vzor

30. říjen 2007 | 09.47 |
› 

Tak jsme se zase dověděli něco nového o jednom z našich politiků. Nebudu to komentovat, obrázek ať si udělá každý sám. Jen je vidět, jak si naši představitelé vzali k srdci to Havlovo: Chovejme se mravně.

Šéf lidovců Jiří Čunek bral v minulosti od státu peníze, které měly jeho rodině pomoci ze sociální nouze. Na tom by nemuselo být nic divného. Jenomže dnešní místopředseda vlády měl zároveň podle informací ČT na bankovních účtech přes tři miliony korun. Novou kauzu někdejšího vsetínského starosty dnes zveřejnil pořad Reportéři ČT.

Čunek, jehož provází jiné podezření z korupce, se k problému odmítl vyjádřit. "Týká se to doby před tím, než jsem vstoupil do veřejného života," řekl.

Před deseti lety žil současný vicepremiér Jiří Čunek spolu s manželkou Pavlou a čtyřmi dcerami v družstevním bytě ve Vsetíně. Rodina v té době pobírala sociální příplatek a příspěvek na bydlení.

V roce 1998 podle ČT získali Čunkovi od státu 51 tisíc korun a o rok později 40 tisíc korun. V listopadu 1998 Čunek podle ČT uložil ve třech bankách během čtrnácti dnů tři a půl milionu korun. Na sociální příspěvek mají ale nárok jen rodiny s nízkými příjmy. Navíc fakt, že úředníci o milionech nevěděli, nasvědčuje tomu, že je Čunek nezdanil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře