Neviditelný nepřítel

30. říjen 2007 | 16.46 |
› 

Po neviditelném letadlu tu máme neviditelný tank. Je skoro neuvěřitelné, co všechno se nechá vyvinout a vyrobit, jen aby se mohlo lépe zabíjet. Češi zase mají neviditelnou ruku trhu, která otravuje skoro celý národ.

Armáda Velké Británie údajně testuje tajnou technologii, která učiní tanky a pěchotu neviditelnými. Ministr obrany připustil, že vyrobili vozidlo, které se během testů v uplynulém týdnu podařilo kompletně zneviditelnit. Laik by zřejmě řekl, že ho nechali zmizet, jenže to by nebyla z technického hlediska pravda.

Jeden z vojáků, kteří byli u testu přítomní, si pustil ústa na špacír: "Ta technologie je neuvěřitelná. Kdybych u toho nebyl, tak bych tomu vážně neuvěřil. Díval jsem se přes pole a viděl pouze trávu a stromy. Jenže v reálu jsem zíral přímo do hlavně tanku," řekl deníku Sun.

Vysoce tajné testy vedlo královské ženijní vojsko a vědci ze specializované firmy QinetiQ, která dříve pracovala právě pro ministerstvo obrany. To navíc právě testuje i vojenskou vestu, která pracuje na stejném principu jako speciální tank. A jak to funguje?

Kamery a projektory nasvítí speciálně přizpůsobený tank, obalený silikonem pro vylepšení efektu, obrazy pořízenými z přilehlého okolí. Výsledek je takový, že lidské oko vidí jen to, co se nachází za tankem.

"Je reálné očekávat, že tato technologie bude v praxi využívána během pěti let. Samozřejmě jen pokud bude na její dotažení dostatek financí. Teorie se potvrdila, nyní už je řada na jejím vylepšování a tvrdé práci," uvedl Sir John Pendry.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře