Záletníci pozor

30. říjen 2007 | 20.16 |
› 

Nevěrných mužů nebo žen je stále dost a můžou být rádi, že u nás neplatí zákon postihující nevěrné manžele. V Kambodži mají nový zákon, který má s nevěrou zatočit.

PHNOMPENH 30. října 2007
V Kambodži mají bič na záletníky v podobě nového zákona, který umožňuje trestat nevěrné manžele. Poprvé ho dnes použil soudce, který nařídil nevěrníkovi zaplatit pokutu ve výši 175 eur. Muži se zřejmě ulevilo, hrozil mu totiž až rok vězení. Přísnějšímu trestu unikl obžalovaný jen proto, že už před časem podal žádost o rozvod.

Podváděná manželka původně chtěla na svém muži vysoudit mnohem tučnější odškodné - žádala totiž částku 350.000 eur (asi 9,5 milionu korun). Obžalovaný, místopředseda národního fotbalového svazu, ale nakonec vyvázl jen s minimálním trestem. Soudce přihlédl k tomu, že nevěrný manžel podal už před 18 měsíci žádost o rozvod a jeho manželství zatím nebylo rozvedeno jen kvůli sporům o majetek.

Nový zákon, který zařazuje manželskou nevěru mezi trestné činy, začal v Kambodži platit v září. Jeho přijetí doprovázely ostré spory.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře