Už nebudu zachraňovat

31. říjen 2007 | 16.37 |
› 

Jak se říká: Za dobrotu na žebrotu. O pravdivosti tohoto přísloví se mohl na vlastní kůži přesvědčit jeden muž z Belgie. Určitě už nikdy žádný dobrý skutek dělat nebude.


Belgičan, který zastavil vlak, aby zachránil stařenku uvízlou ve dveřích, dostal od průvodčího pokutu. Daniel Dewulf z Ostendu zatáhl za ruční brzdu poté, co si všiml, že se ve dveřích zmítá na poslední chvíli naskočivší žena. "Hned poté, co jsem naskočil do vlaku, jsem uslyšel hvizd p횝alky a pak jsem si všiml, že za mnou ještě někdo naskočil. Otočil jsem se a uviděl, že zavírající se dveře uvěznili starší dámu na půli cesty. Aby se nestalo neštěstí, zastavil jsem vlak, dveře otevřel a ženu vysvobodil. Vzápětí za mnou přišel průvodčí a dal mi pokutu za to, že jsem svévolně způsobil zpoždění vlaku. Vůbec nebral ohledy na to, co se stalo," říká Dewulf.

Belgické dráhy se Danielu Dewulfovi za jednání průvodčího omluvily. Jejich mluvčí prohlásil: "Pan Dewulf si jistě pokutu nezasloužil. Měli bychom pokutovat tu paní za to, že naskočila do vlaku po zaznění hvizdu p횝alky."

Nakonec to dopadlo dobře, ale hádejte se s průvodčím a choďte si stěžovat... nervy a čas Vám nikdo nevrátí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře