Vlastní cela

1. listopad 2007 | 14.50 |
› 

Lidé jsou různí a občas kupují i velmi kuriozní věci. Ovšem kdo ví, kolik je takových potřeštěnců, kteří chtějí mít svou vlastní soukromnou celu.

Bývalý australský vězeň Graeme Alford se rozhodl koupit v melbournské káznici celu, v níž v minulosti strávil několik let. Znovu v ní ale prý bydlet nebude, cela bude v rámci přeměny celého vězeňského komplexu upravena na vinný sklípek.

Někdejší právník Alford, který byl odsouzen za zpronevěru a loupež, prohlásil, že v jeho případě jde "čistě o investici", protože po svém propuštění z káznice v roce 1980 slíbil s pitím alkoholu skoncovat.

Právě závislost na alkoholu a hazardu přivedly Alforda do dluhů, což začal řešit rozkrádáním svěřeneckých fondů a dokonce se neúspěšně pokusil přepadnout banku.

Po propuštění z věznice Alford svůj život od základů změnil a o svých životních zkušenostech napsal bestseller Nikdy se nevzdávejte.

"Domnívám se, že moc lidí si ještě vlastní celu nekoupilo," prohlásil Alford, který měl ve středu při slavnostním obřadu od cely převzít klíče. V rekonstruované káznici budou skladována vzácná vína v hodnotě téměř 50 miliónů dolarů, což však Alforda prý až tak nezajímá. "Ironií osudu je, že teď už nepiju. Jde tedy čistě o investici," uvedl.

Před svým uzavřením v roce 1997 měla melbournská věznice Pentridge vůbec nejhorší pověst v celé Austrálii. Pobývali zde zatvrzelí kriminálníci a vrazi a v roce 1967 se zde také konala poslední australská poprava oběšením.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře