Prospěšné pivo

4. listopad 2007 | 11.41 |
› 

Cvičíte, sportujete, tak si po namáhavém výkonu dejte pivo. Pokud Vám to budou Vaše drahé polovičky vyčítat, tak ať si přečtou tenhle článek.

Podle evropských odborníků je půllitr piva po cvičení mnohem prospěšnější než sklenice vody. Cukry, soli a bublinky totiž pomáhají dodat buňkám tekutinu rychleji než čirá voda.

"Oxid uhličitý v pivě pomáhá uhasit žízeň rychleji, zatímco pivní karbohydráty nahrazují ztrátu cukrů během fyzické námahy," uvedl profesor Manuel Garzon z Granadské univerzity pro britský list Daily Mail.

Výsledky vzešly z pokusů s pětadvaceti studenty Granadské univerzity ve Španělsku. Odborníci je vyzvali, aby usilovně cvičili v teplotách kolem čtyřiceti stupňů Celsia a dostali se téměř do stavu naprostého fyzického vyčerpání. Polovině dobrovolníků pak vědci předložili půllitr piva, zatímco zbytek dostal stejný objem vody. Pak měřili experti úroveň hydratace studentů, motorické vlastnosti a schopnost koncentrovat se. A výsledky u těch, kteří dostali pivo, byly výrazně lepší než u studentů popíjejících po cvičení vodu.

Španělští odborníci tedy doporučují, aby pravidelně cvičící lidé, zvláště atleti a kulturisté, konzumovali denně půllitr piva jako součást své tréninkové výživy

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře