Těžký život homosexuálů

13. listopad 2007 | 22.22 |
› 

Homosexuálové nejsou nikde na světě příliš oblíbení, ale pokud nás neobtěžují, tak jsme do jisté míry k nim tolerantní, což ovšem neplatí pro některé země.

Homosexuálové zaslouží mučit a popravit, řekl íránský poslanec Mošen Jahjáví britské poslanecké delegaci během společného květnové setkání. Stal se tak nejvýše postaveným íránským politikem, který připustil, že v jeho zemi homosexuály perzekuují. Jahjáví během soukromých rozhovorů s Brity řekl, že "není problém, když se homosexuální praktiky provozují v soukromí. Pokud se tak ale děje na veřejnosti, homosexuálové "by měli být mučeni," dodal s opravou, že nechtěl říct mučeni, ale popraveni. Podle listu íránský poslanec argumentoval, že homosexualita je proti lidské přirozenosti. "Lidé se mají množit, homosexuálové se nemnoží,"

Prezident Mahmúd Ahmádínežád v září při setkání s newyorskými studenty prohlásil, že v jeho zemi žádní homosexuálové nejsou.

Podle britského ministerstva zahraničí diskriminuje Írán nejen sexuální menšiny a osoby dopouštějící se nevěry, ale i ženy. Dokládá to případem ženy z města Gorgan, která otěhotněla po styku s bratrem. Zatímco muž byl po vyjádření lítosti zproštěn viny, žena byla v červnu popravena.

Popravy homosexuálů praktikuje například také Mauretánie, Saudská Arábie, Súdán, Spojené arabské emiráty, Jemen a Nigérie.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře