Kuriozitky a pověry 2.

7. listopad 2006 | 14.52 |
› 
Zrovna proti hřbitovním vratům ve francouzském Rouenu byl otevřen noční podnik. Aby nalákal hosty, umístil jeho majitel v okně vývěsku s tvrzením: " Říkejte si, co chcete, ale tady je to lepší než naproti!" Jenomže hrobníkovi taková reklama šla na nervy a pověsil na hřbitovní vrata repliku: " Říkejte si co chcete, ale ti, co tu leží, přicházejí většinou odnaproti."

Poslední novinkou na americkém trhu jsou zeleninové pilulky pro zákazníky, kteří chtějí žít zdravě, ale nechtějí nosit nákupy. Na trh je dodává kalifornská firma Leiner Helath Products a Pharmavite. Zatím to budou tři druhy: Brokolice, špenát a míchaná zelenina ( mrkev, rajská jablíčka, brokolice a špenát ).

Vřes a pověry,Vřes má magickou moc. Podporuje plodnost a vyvolává lásku. Do myrtového věnečku pro nevěstu se má vplést snítka vřesu, aby bylo manželství šťastné. Svazek vřesu ochraňoval ženy před smilstvem a znásilněním. Lovcům naháněl vřes přibalený v torně zvěř přímo pod hlaveň pušky a cestovatele chránil před zablouděním a zloději.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře