Sex až po svatbě

17. listopad 2007 | 11.07 |
› 

Nejnovější hit u sousedů. V Polsku jsou "in" prstýnky zavazující k sexuální čistotě. No, já nevím, pokuď je chuť na sex, žádný sebekrásnější prstýnek asi nepomůže.

Hitem mezi polskou mládeží se staly prstýnky blahoslavené Karoliny, které rozšiřuje katolická církev. Mají propagovat sexuální čistotu. Ti, kteří nosí prstýnek, sami sobě slibují sexuální abstinenci až do doby, než vstoupí do svazku manželského.

"Ačkoli jsme s prodejem začali před pár dny, zájem je tak velký, že je již všechno zamluveno, proto objednáváme další," řekl listu Metro kněz Zbigniew Szostak, který je autorem nápadu na distribuci zvláštních symbolů sexuální čistoty.

Prstýnky jsou určené všem, kteří se rozhodnou, že si zachovají panenství, respektive panictví, až do svatby. "Nošením prstýnku budou nejen ukazovat jiným svou volbu, ale také ve chvílích pokušení jim ozdoba na prstě připomene sobě složený závazek," popsal kněz.

Blahoslavená Karolina žila na počátku 20. století v Polsku. Celý krátký život strávila v rodné vísce, velmi aktivně se účastnila náboženského života. V šestnácti letech, na počátku první světové války, byla zavražděna, když se bránila před násilím ruského vojáka. Za blahoslavenou ji prohlásil v roce 1987 papež Jan Pavel II. Jako mladá dívka, která ztratila život při obraně své čistoty, se stala patronkou Hnutí čistých srdcí.

Obdobné hnutí vzniklo ve Spojených státech, odkud do Polska přišla móda nošení zvláštních prstýnků. Jednou z propagátorek sexuální čistoty byla před lety zpěvačka Britney Spearsová.

V Polsku mají o prstýnky s liliovým květem, který je symbolem sexuální čistoty, zájem především dívky. Stříbrný prstýnek stojí 50 zlotých (370 korun) a zanedlouho jej budou moci lidé koupit ve všech polských farnostech.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře