Chci půl kostela a basta

17. listopad 2007 | 14.12 |
› 

Nyní už chápu katolickou církev, která nutí kněze k zachování celibátu. Při dnesním velkém počtu rozvodů by ženatí faráři byli velkou pohromou pro církevní pokladnu.

Manželka amerického faráře požaduje v rozvodovém řízení podíl z jeho kostela. Soud jejímu přání vyhověl a už přikázal, aby farář nechal kostel oceni..

Žena, jejíž jméno soud nezveřejnil, argumentuje tím, že její manžel využil 50 000 dolarů (908 000 korun) z jejich společného majetku na zahájení provozu kostela. Později ho prý využíval jako svou osobní pokladničku - vkládal své peníze mezi kostelní prostředky, utrácel příspěvky od kongregace a využíval budovu i jako stravovací zařízení.

Právní zástupci farářovy manželky jsou s rozhodnutím soudu spokojeni. "Ten kostel se nijak neliší od jakéhokoli jiného podniku, který by si (pastor) během manželství otevřel," říká právník Robert Pollack.

Duchovní trvá na tom, že je pouze zaměstnancem kostela. Církevní vybavení a majetek mu prý v žádném případě nepatří. Podle právníků jde o první případ v americkém státě New York, kdy se náboženská budova stala součástí rozvodového řízení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře