Dobrou chuť

25. květen 2010 | 18.51 |
› 

Dopřejte si specialitu. Policie a státní zástupce nyní vyšetřují opravdu morbidní oznámení anonymních skupiny občanů italského města Neapol.

Lidé bydlící blízko hřbitova si všimli, že ve velmi ranních hodinách k hřbitovu přijíždí auta s logy místních pizzeríí a odváží kousky rakví. Z vyšetřování vyplynulo, že ze starých hrobů najaté skupiny vykopávají dřevěné rakve a prodávají je jako palivové dříví do pecí na pečení pizzy. Vyšetřovatelé mají podezření na stovky malých pizza obchůdků, 

Podle tradice, by měla být pravá neapolská pizza pečena v kamenné peci, ve které se topí výhradně dubovým dřívím. Restaurace tak šetří peníze za nákup drahého dřeva z velkoobchodu. Mluvčí policie uvedla, že hřbitov bude nutné hlídat 24 hodin denně, aby zamezila hanobení hrobů.

První neapolská pizza byla upečena mezi roky 1715 až 1725 a jedna z nejslavnějších – Margherita byla poprvé upečena roku 1889. Pověst praví, že tento druh pizzy byl připraven pro královnu Margheritu Savojskou, které tak zachutnal, že jej poručila připravovat všem lidem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře