Ženské metro

21. listopad 2007 | 18.38 |
› 

Jihokorejské metro zavádí novinku, která se jistě nebude líbit dotěrným pánům, kteří využívají přeplněné vozy pro své "záliby."


V jihokorejském hlavním městě Soulu se chystají učinit přítrž zvědavým mužským rukám v přeplněných vozech metra. Dopravní podniky tam od příštího roku zavedou speciální vagóny určené pouze pro přepravu žen.
"V nacpaných vozech metra, kde jsou lidé nalepeni jeden na druhého, často dochází k sexuálním zločinům," uvedl zástupce jihokorejských dopraváků.

Statistiky hlásí, že téměř polovina všech zločinů, ke kterým dojde v prostorách osmi podzemních soulských linek, je sexuálního charakteru. Nejvíce se jich odehraje na trasách, které směřují do univerzitních a obchodních oblastí města.

Soulská podzemka přepraví denně kolem šesti milionů lidí. Stejně jako v japonském Tokiu v něm v obdobích největších dopravních špiček fungují uniformovaní pracovníci, kteří zatlačují pasažéry do přecpaných vagónů.

Právě v Tokiu už zvláštní "ženské vozy" v rámci městské dopravy také vyzkoušeli. "V Praze zatím o podobných opatřeních neuvažujeme," sdělil mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře