Rouhání

11. květen 2010 | 17.52 |
› 

Myslel jsem, že rouhání jak prohřešek patří do historie, nebo k radikálnímu islámu, ale jak je vidět, tak ještě i v Evropě má své smutné zastánce.

Polská popová hvězda Dorota Rabczewska známá jako "Doda" si dovolila vznést kritiku na adresu Bible. V silně křesťansky založeném Polsku  může jít do vězení kvůli rouhání.V televizním rozhovoru prohlásila, že je pro ni snazší věřit na dinosaury než v Bibli.

"Je těžké věřit něčemu, co napsali lidé, kteří pili až moc vína a kouřili cigarety z nejrůznějších bylin," uvedla dále v rozhovoru Rabczewska.

Podle polského zákona postihujícího rouhání je protiprávní, aby kdokoli urážel něčí náboženské přesvědčení. Za tento "prohřešek" hrozí pokuta a dokonce až dvouleté vězení. Zpěvačka údajně svým prohlášením spáchala trestný čin

"Je zřejmé, že si Doda myslí, že Bibli napsali opilci a narkomani. Věřím, že svým jednáním spáchala trestný čin a urazila náboženské cítění křesťanů i židů," uvedl předseda výboru na obranu náboženství R. Nowak.

Četná protikřesťanská prohlášení snoubence zpěvačky Adama "Nergal" Darskiho jsou pro věřící ještě méně snesitelné. Darski je frontmanem heavy metalové skupiny Behemoth a letos v březnu byl obviněný z "hanobení Bible". O katolické církvi totiž prohlásil, že je nejvražednějším kultem na světě.

Když si vzpomeneme na inkviziční procesy a upalování čarodějnic, tak mu člověk musí dát za pravdu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře