Děťátko...za kolik

23. listopad 2007 | 16.53 |
› 

Národ stárne, vymírá a rodí se málo dětí. Až odrodí silné ročníky, bude to katastrofa a díky našemu zdravotnictví není naděje, že by dětí přibývalo. Tohle je vyloženě populační antipolitika.

Týden s miminkem v nemocnici? Připravte si osm set čtyřicet korun. Kdyby Hana Novotná porodila až po Novém roce, zaplatila by nemocnici téměř tisícovku. "Dcerka vážila necelých dvě a půl kila. Pět dní byla v inkubátoru a dva dny ještě na pozorování," vypráví.
Podle nového sazebníku poplatků by si za dvě osoby a sedm dní na lůžku nemocnice účtovala osm set čtyřicet korun. Proč? Od prvního ledna totiž bude pobyt rodičky a novorozence zpoplatněn, a to šedesáti korunami za den a osobu.

"Krátkodobý pobyt v nemocnici díru v rodinném rozpočtu neudělá. Navíc by se při porodu nemělo nic zanedbat. Vedle mě však ležela maminka a její dítě strávilo v inkubátoru dva měsíce. A ta by se asi nedoplatila," říká Hana Novotná.

Pobyt s novorozencem v porodnici delší než měsíc skutečně není výjimečný. Pokud dítě nemá víc než dvě a půl kilogramu, domů vás nepustí.

"Už takhle jsem zažila nepříjemnosti, když se doktoři hádali s pacientkami a nechtěli je pustit z nemocnice domů. Když do toho vstoupí peníze, atmosféra ještě zhoustne. Mnozí by si mohli myslet, že na nich chce nemocnice vydělat," doplňuje Hana Novotná.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.3 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře