Obilní lavina

23. listopad 2007 | 22.52 |
› 

Jsou laviny sněhové, kamenné a bahnité, ale lavina z obilí, to je opravdu kuriozní případ. Víte, kde se tohle stalo? No, jistě to není těžké uhádnout.

Ze zhrouceného zásobníku obilí se vyvalilo zrní, které zcela zakrylo nedaleký dům a uvěznilo v něm čtyřčlennou rodinu. Otřesy půdy pod valícím se zrním byly cítit na kilometry daleko. K zavaleným bylo nutno přivést vzduch potrubím. Hospitalizován byl jeden muž, který byl zpod trosek domu a zrní vyproštěn až po čtyřech hodinách.

Zásobník v městečku Hillsboro v jihovýchodní Iowě měřil v průměru 30,5 metrů a na výšku 27,5 metru. Obsahoval 181,5 milionu litrů zrní.

Síla valící se obilné vlny probořila zdi domu rodiny Kellettových a způsobila, že se zřítila jeho střecha. Kromě toho jej i posunula. Manželský pár a jejich dvě děti ve věku osm a 13 let zůstali uvězněni pod záplavou. Matce a osmileté dceři se podařilo vyhrabat ven, ale otec se synem museli být vyproštěni ze záplavy zrní, zdiva a dřeva.

Mnozí z 200 obyvatel městečka slyšeli práskání obložení zásobníku, prý to znělo jako palba z kulometu. "Když se to stalo, můj dům se otřásl, a to bydlím na druhé straně města," svěřila se tisku jedna z obyvatelek Hillsboro. Zásobník byl nový, oznámil zástupce okresního šerifa. Příčiny nehody jsou nyní předmětem, vyšetřování.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře