Policie zabíjí

24. listopad 2007 | 11.31 |
› 

Během minulého víkendu zemřelo v zahraničí pět lidí po zásahu paralyzéru. Naše policie se jich nechce vzdát, ale kde máme záruku, že nějaký příliš aktivní policista ho použije celkem bezdůvodně, jen z jeho pocitu...

V Kanadě zemřel další člověk po zásahu policejním paralyzérem - taserem, stav druhého je kritický. Informoval o tom kanadský server CBC News. Veřejnost rozjitřená zabitím polského imigranta taserem 14. října ve Vancouvru mezitím čekala na výsledek šetření.

Elektrickému výboji podlehl Howard Hyde, který se v nápravném zařízení v Halifaxuv v provincii Nové Skotsko pustil do křížku s policisty. Po vyšetření vězeňští lékaři shledali, že je v pořádku, ale 30 hodin poté zemřel."Použití taseru nebylo v žádném ohledu nezbytné. Nebyl ozbrojený a byl malé postavy," řekla jeho sestra.

V provincii Britská Kolumbie, kde po nejméně dvou zásazích výbojem skonal Polák Robert Dziekanský, se ve středu rozšířila zpráva, že v nemocnici zemřel 36letý muž zasažený taserem při rvačce s policií. Policie pouze potvrdila, že jeho stav je vážný. Ačkoli přímá souvislost úmrtí s taserem se musí teprve prokázat, amatérské záběry z kruté smrti Dziekanského, jež oblétly svět, obrátily k taserům kritickou pozornost.

Jen během minulého víkendu v sousedních USA zemřeli krátce po zásahu policejního paralyzéru tři lidé.

Zatímco v zahraničí se množí zprávy o smrti několika lidí po zásahu elektrickým paralyzérem, česká policie od jejich používání ustoupit nemíní. Tzv. tasery se rozhodla zařadit do své výbavy teprve nedávno a považuje je za jeden z nejbezpečnějších donucovacích prostředků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře