Lékařská péče?

26. listopad 2007 | 19.28 |
› 

Tohle asi bude zajímat každého člověka u nás. Pár nedomyšleností, nebo lépe řečeno pár vyjebávek na lidi od našich politiků.

Od ledna se bude poplatek 60 korun za den v nemocnici platit i za lidi, kteří upadnou do kómatu a budou napojeni na přístroje. Přitom takový stav může trvat týdny, měsíce, ba i roky. A co když se stane, že pacient v nemocnici zemře?

"Poplatky se mohou stát pohledávkou v rámci dědictví," říká Tomáš Cikrt, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Takže když Vám budou udržovat rodiného příslušníka rok na přístrojích a zemře, tak si připravte pěknou sumu pro nemocnici a další na pohřeb, protože i tady nám naše vláda sebrala příspěvek. Je to asi proto, aby si někteří politici mohli létat vládním speciálem na lyžovaní.

Do nemocnice se ale můžeme dostat i cizí vinou, třeba po nezaviněné dopravní nehodě. Kdo pak poplatek za den hospitalizace bude uhradit?

"Ten, kdo vám způsobil dopravní nehodu, vám musí uhradit vzniklou škodu včetně vašich výdajů na léčení, kam samozřejmě poplatky patří," vysvětluje Cikrt s tím, že nemocnici, lékaři i lékárnám bude samozřejmě platit pacient a záleží pak na jeho právnících, co na viníkovi dopravní nehody vymůžou.

Aha, tak vy budete třeba rok marodit, platit jako mourovatý a nakonec si ještě shánět nějakého právníka a soudit se a čekat a soudit se a čekat na peníze. Ale co v případě, že Vás přepadnou, zraní a pachatel nebude dopaden? Kdo Vám to zaplatí? Budete se soudit s policií, že Vás neochránila, když si ji platíte z daní? Nebo s cizineckým úřaden, že sem povolil vstup darebákům.

Jen jedna připomínka nakonec. Už vidím, jak romské rodičky platí poplatky v nemocnici. Kdo ty jejich časté porody bude platit? Stát, tedy my všichni, nebo se snad mýlím. Kéž by.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (19x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře