Elektronická cigára

27. listopad 2007 | 10.45 |
› 

Tak tohle si určitě koupím. No, možná, ještě jsem ji neviděl a ani nevím kolik stojí, ale jak znám naše prodejce, tak určitě laciná nebude.


Odpovědí na zákaz kouření v britských hospodách se staly elektronické cigarety. Nejnovější hit funguje jako nikotinový inhalátor, který dokonce vypouští i obláčky podobné cigaretovému dýmu, ovšem bez příslušných škodlivin, tedy v podstatě páru.

Kuřák díky tomuto vynálezu dodává tělu nikotin, ale už ne všechny jedovaté a karcinogenní látky. Přitom nepřichází o požitek z kouření. E-cigarety jsou k dostání na internetu, jejich cena je ovšem poněkud vyšší, než u běžného kuřiva.

Do umělé cigarety, která funguje na baterky a má tvar podobný té klasické včetně žhavícího zařízení na špičce, se místo tabáku vkládají patrony s nikotinem a aromatickou esencí. Podle britských úřadů její používání v hospodách nepřekračuje zákaz kouření. Myslím ale, že si ji mnoho kuřáků neoblíbí - je docela divná a těžká. Ale možná, že ji budou používat lidé, kteří chtějí přestat s kouřením, protože hodně z nich kouří jen proto, že se jim líbí ten pocit, jak drží cigaretu.

E-cigarety jsou k dostání také v Česku, od listopadu i v kamenné prodejně. Jestliže prodejci vyzdvihují, že díky této cigaretě už kuřáci neobtěžují své okolí, lékaře příliš nenadchla. Podle nich totiž většinu kuřáků nezbaví závislosti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.05 (19x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře