kuriozitky a pověry 3.

9. listopad 2006 | 15.00 |
› 

Američtí věřící už nemusejí přinášet peníze v drobných. Na "nebeský" účet mohou pomocí platební karty rovnou převést část své výplaty. A ještě získají za každou platbu věrnostní body!

Tradiční plechové kasičky nebo proutěné misky nahrazují v amerických kostelech moderní platební terminály. Nápad s terminálem se uchytil v prvním protestantském kostele a okamžitě se začal šířit dále po celém státě.

"Víte, debetní karta je pro nás typická, takže když přijdou věřící do kostela, nabídneme jim pohodlí, aby se mohli oddávat Pánu," míní pětačtyřicetiletý kněz.

"Stánek darů" stojí ve Stevens Creek už rok a z účtů věřících za tu dobu vysál neuvěřitelných sto tisíc dolarů.Tento rokse očekává, že zlomí hranici dvou set tisíc dolarů.

Dárce obdrží po zaplacení účtenku, na níž je výňatek z Bible. Kostel mu ale navíc připisuje na účet body, za něž si předplácí míle na cestě do nebeského ráje. V nebi se jednoduše rychle učí tvrdým pravidlům marketingu.

Pokud chce v Anglii zůstat mladý i starý muž svobodný, má prý pravidelně užívat mravenčí vajíčka s medem.

Český granát Podle pověry, pro ty, kteří nosí granátové šperky, zapuzuje zlé sny, chrání proti zlému pohledu, před falší a lží. Posiluje odvahu, násobí životní sílu a dodává veselosti svému majiteli. I kdyby byla jenom část z těchto pověr pravdivá, nemohli bychom se velké oblibě granátových šperků divit

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře