Manželská nevěra

28. listopad 2007 | 11.11 |
› 

To, že někteří muži mají parohy a neví o tom, je docela běžné, právě tak, jako že vychovávají cizí dítě. Jenže příroda si někdy s našimi osudy dokáže pěkně zahrát.


Kdo by si kdy pomyslel, že dvojčata mohou mít každé různého otce? Teoreticky to možné je, praktický případ teď řeší v Číně. Pan Liu Juan totiž pomocí testů DNA zjistil, že je biologickým otcem pouze jednoho ze svých synů, kteří se narodili jako dvojčata. Podezření, že ho manželka podvedla, se nakonec prokázalo. Jenže Liu očekával, že oba synové jsou potomky jiného muže. Výsledky testů DNA však šokovaly také zdravotníky, protože s podobným případem se dosud setkali jen teoreticky.

"Dítě, které se narodilo jako první, bylo mnohem větší než to druhé, které bylo velmi slabé a nemocné," svěřil Liu novinářům. Jenže to samo o sobě ještě neznamená, že jsou dvojčata nevlastní. Skutečné obavy začal mít otec ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že mají oba chlapci jinou krevní skupinu. Časem se také projevilo, že mladší z obou synů není otci ani v nejmenším podobný. Testy DNA pak prokázaly, že Liův je pouze starší z obou synů.

"Moje manželka přiznala, že měla sex se svým bývalým přítelem i poté, co jsme se vzali," dodal Liu, který teď požádal o rozvod.

Lékaři tvrdí, že případ je sice ojedinělý, ale že není nemožný. Mužské sperma totiž dokáže v ženských pohlavních cestách přežít až 72 hodin. Takže pokud žena souloží s několika muži v krátkém časovém úseku po sobě, může oplodnit její vajíčko kterýkoli z těchto sexuálních partnerů, nikoli jen ten první.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.36 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře