E-cigareta - úvaha

29. listopad 2007 | 19.45 |
› 

Tak jsem podlehl zvědavosti i ženě a začal se zajímat o tenhle výrobek z Číny, (snad jste nečekali jinou zem) který má potěšit srdce kuřáka i nekuřáckého okolí.


Nejdříve mě zarazila cena 2600kč je dost, ale do zdraví se něco musí investovat. Kdysi jsem jistý čas používal žvýkačky Nicorette po 250kč a nakonec to dopadlo tak, že jsem měl žvýkačku i cigaretu v puse. Jediné, co jsem získal byl průjem.

Náplně jsou po 160kč, což jsou asi 3 krabičky normálních cigaret .
Liguid je za 280kč, což je zhruba 5krabiček normálního kuři
va
, to tedy je řekněme 8 krabiček, při normální spotřebě kuřáka 1krabičku každý den by mi e-cigareta, respektivě náplň a příchuť měla vydržet asi týden, aby byly náklady srovnatelné. Bohužel, nikde jsem se nedověděl, jak dlouho náplň vydrží, i to, kolikrát se může bezproblémů "zapálit".


Další nepříjemností asi bude neustálé objednávání, protože v trafikách tenhle sortiment není rozšířený. Placení balného díky novým cenám na poště nebude taky zanedbatelná častka.
Podle mě má e-cigareta jednu ohromnou výhodu: zmizí pocit prázdných rukou, který každý kuřák pociťuje, pokud se rozhodne přestat kouřit.

Kdo bude oponovat, že vlastně s e-cigaretou člověk nepřestal kouřit a dál dostává nikotin do těla, můžu kontrovat tím, že jsou i náplně bez nikotinu. A hlavně... nikomu už nebudete páchnout kouřem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře