Vánoční dárek

30. listopad 2007 | 14.44 |
› 

Blíží se Vánoce a tak je třeba podumat o dárcích. Dnes bych tu měl jeden tip na dárek pro milované manželky, snoubenky, přítelkyně a milenky. Je třeba si ovšem pospíšit.

Na neuvěřitelné 4 250 000 korun se vyšplhala cena nejdražšího parfému světa.


Stojí No.1 Imperial Majesty, který byl byl při středečním slavnostním ceremoniálu v Londýně dokonce zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, opravdu za tu cenu? Vpodstatě ano! Ne, že by při jeho výrobě použil britský návrhář parfémů Clive Christian nějaké neobvyklé vonné esence, rekordní částku má na svědomí luxusní flakon.

Nejdražší parfém světa byl představen v Londýně a naprodej je jen 5 flakonů.

Koktejl z vanilky, kosatce, ylang-ylangu, santalového dřeva a bergamotu je namíchán do křištálové lahvičky od pařížské firmy Baccarat, kterou zdobí osmnáctikarátový zlatý kroužek posázený brilianty.

Z celkového počtu deseti kusů se jich na pulty parfumerií dostalo jen pět, z toho už mají tři voňavé skvosty své majitele. Zbylé si ve svém archivu nechal samotný autor. Pro méně náročné zákazníky je k dostání varianta v klasickém 30 ml balen v křištálové lahvičce, kterou zdobí "pouze" jeden 33karátový diamant" za 47 000 korun.

Ani čeští ´fajnšmekři´ však nemusejí být zklamaní. I na tuzemském trhu lze sehnat parfémy, o kterých si obyčejný smrtelník může nechat jen zdát. Limitovaná, číslovaná edice pěti křištálových flakonů ručně broušených sklářským mistrem Carlem Morettim, z křišťálového skla Murano, z jejichž útrob voní Bulgari, je k mání za hříšných 108 000 korun.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře