Chatička na stromě

1. prosinec 2007 | 15.23 |
› 

Nový styl rekreačního obydlí má své výhody, ale myslím, že většina lidí zůstane při starém. Co kdyby najednou přišla vychřice a budou polomy?

Vesnice zavěšené nad zemí užívala rasa Ewoků ve Hvězdných válkách. Nyní už to není sci-fi. Koule ze dřeva a skelných vláken, které nabízí kanadská firma pod značkou "Free Spirit Spheres" od 855 tisíc Kč, poslouží jako prázdninové bydliště.

Koule je vyrobena ze dřeva a pevných umělých vláken a ve finální verzi, kdy může být zavěšena až ve 35 metrech nad zemí, k ní vedou schůdky po kmeni. Dům má jen jednu kruhovou místnost, jejíž průměr je 3,5 metru. Uvnitř obsahuje vše, co si může člověk přát. Je tam i elektřina. Kvůli úspoře místa však sprchy a toaleta budou jinde, firma počítá se vznikem celých kolonií stromových domů.

V kouli, zavěšené na vzrostlém stromě, se pohodlně vyspí tři až čtyři lidé. Prázdný stromový dům váží kolem 500 kg a do lesa může být převezen vrtulníkem nebo autem s větším přívěsem.

Výrobce zaručuje, že když se jednou zavěsí, na místě vydrží klidně několik let. Kromě přímé koupě si ji může zájemce o rekonvalescenci v lese i pronajmout.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře