Dlouhé čekání

3. prosinec 2007 | 12.15 |
› 

Většina lidí nijak nespěchá opustit tento svět, ale jak je vidět, najdou se i výjimky. No, nic proti gustu, ale na druhou stranu, člověk musí ocenit jeho vytrvalost.

Zatím to vypadá jako čekání na Godota, ale Basanta Roy je trpělivý. Ind, který oslavil stotřetí narozeniny, leží už šest let v hrobě a čeká na svůj konec.
Ulehnout do země se rozhodl po smrti milované manželky. Jenže jeho svíčka ještě nedohořela, takže se z něj postupně stala celebrita, k níž denně míří řady zvědavců.

Každé ráno upravuje jeden z nejstarších mužů planety svůj hrob. Zbytek dne leží na dně jámy a čeká, až přijde jeho soudná hodina.

"Čistí svůj hrob od plevele každý den a čeká na svou smrt, která se mu, jak se zdá, zatím vyhýbá," potvrdil jeden vládní úředník.

Muž patří k hinduistické kastě, která ostatky nespaluje, ale zakopává. Jen pár centimetrů zeminy dělí staříka od jeho zesnulé ženy. Když na konci devadesátých let zemřela, nedokázal se z toho vzpamatovat. Později si vykopal vedle ní vlastní hrob a doufal, že brzy skoná.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře