Další šílenec

6. prosinec 2007 | 20.25 |
› 

Stále další a další případy šílených střelců musí řešit policie. Právo nosit zbraň je třeba asi zpřísnit, když dnešní mladí lidé nejsou schopni normálně uvažovat.

Devatenáctiletý Robert A. Hawkins z Nebrasky v obchodním centru v americkém městě Omaha ve středu zabil osm lidí. Pak zbraň obrátil proti sobě.Pět dalších lidí zranil, dva z nich jsou podle nemocničních zdrojů v kritickém stavu.

Hawkins, který začal střílet z ochozu nákupního centra způsobil mezi nakupujícími paniku. Někteří zákazníci se zabarikádovali v obchodech, mnozí se snažili ukrýt mezi vystavenými oděvy nebo ve zkoušecích kabinkách. Šest minut po začátku masakru dojela na místo činu policie.

"Slyšeli jsme nejméně 25 výstřelů. Po cestě ven jsme viděli někoho ležet pod eskalátorem, krvácel," řekla Jennifer Kramerová televizi KETV, která zavolala policii z mobilního telefonu. Zdálo se jí, že trvalo velmi dlouho, než policie dorazila.

Po první dávce 25 střel následovala v třetím patře střediska další asi stejně dlouhá. Svědci hovořili i o tom, že desítky lidí nákupní galerii opouštěly s rukama nad hlavou.

Šéf omažské policie Thomas Warren označil střelbu za "záměrnou". Podle něj mladík pálil, aniž by byl vyprovokován. Policie zadržela útočnou pušku SKS, kterou Hawkins použil.

To potvrzuje i výpověď bytné, která nalezla dopis na rozloučenou. Omluvil se v něm za vše a do dal, že už nechce nikdo dál obtěžovat. V dopise také uvedl, že má rád své přátele i rodinu, ale že "po celý život byl jen kus hovna a nyní bude slavný."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře