100% využití kondomů

9. prosinec 2007 | 13.16 |
› 

Jak je vidět, tak prodat a zbohatnout se dá opravdu na všem. Koho by tohle napadlo? Najde se u nás nějaký podnikatel, který zahájí obdobnou výrobu?

Vynalézavý čínský podnikatel se rozhodl zbohatnout na recyklaci použitých kondomů. Přetavil je na gumičky do vlasů mnoha barev, které si tamní obyvatelé mohou pořídit doslova za kačku. Zatímco chudí lidé jsou nadšení, vláda i zdravotníci jsou z nápadu zděšení.

"Tyto levné a barevné gumové pentle a vlasové gumičky se prodávají dobře...ohrožují zdraví místní lidí," napsal o nelegálním podnikání deník China Daily.

Podle úřadů mohou obsahovat gumičky a sponky stále choroboplodné zárodky, ačkoli jsou recyklovány.. Nejnebezpečnější z nich je smrtelný virus HIV. Podle sexuologů a hygieniků je však virus HIV velmi citlivý k zevním vlivům a ničí ho běžné fyzikální a chemické prostředky. Nepřežije teplotu vyšší než 60 stupňů Celsia. Ať už tak či onak, manipulace s použitými kondomy je vysoce riziková z hlediska pohlavně přenosných chorob.

Čínské výrobky pocházející z ilegálních či pololegálních manufaktur však ohrožují zdraví také za hranicemi. Hračky a potřeby pro děti tradičně obsahují nepovolené látky či koncentrace rizikových sloučenin.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře