Kofein

10. prosinec 2007 | 13.57 |
› 

Tak brazilští experti opět zapracovali a přišli na to, že z kávy se krom oblíbené pochouky dá vyzískat mnohem víc. Myslím, že většina mužů zůstane jen u chutného nápoje, ale ženy...

Bez kávy si ráno nedokáže představit nejedna žena. A po přečtení této zprávy jí do sebe začne celá řada lít hektolitry. Podle nejnovější brazilské studie totiž kofein skutečně zeštíhluje ženám nohy. Pokud je na pokožku aplikován pravidelně v krému.

Tým expertů z Federální univerzity státu Rio de Janeiro aplikoval stovce dobrovolnic na nohy krém se sedmiprocentním obsahem kofeinu. Ženy si své nožky musely mazat dvakrát týdně po dobu třiceti dní. Na konci pokusného období byly výsledky viditelné již pouhým okem. Přes 80 procent žen zaznamenalo zmenšení obvodu stehen a lýtek, u 68 procent došlo také ke zmenšení obvodu boků.

Ačkoli dokázal kofeinový krém nohy zeštíhlit, stav celulitidy se při jeho užívání nezlepšil. Odborníci však tvrdí, že třicetidenní lhůta byla příliš krátká na to, aby se stav celulitidy výrazně mohl změnit.

"Není to lék na celulitidu. Ale může pomoci ženám, které touží po štíhlejších nohách. Cvičení je ale stále nejlepším způsobem k zeštíhlení," uvedl vedoucí autor studie Omar Lupi. Závěry studie byly zveřejněny v odborném časopise Journal of Cosmetic Dermatology

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře