Odliv policistů

10. prosinec 2007 | 17.33 |
› 

Polští policisti prchají z vlasti za lepším platem. Apel na vlastenectví má nyní zastavit odliv lidí z Polska, ale větší peníze jsou lákadlem, kterému se jen těžko odolá.

Až 16 000 policistů může za necelých šest měsíců chybět v Polsku. Zatím nezjištěné počty policistů odešly, tak jako ostatní Poláci, za prací do Velké Británie a Irska.

Polsku bude údajně scházet 12 000 policistů, ale může jich být až 16 000. O Poláky má zájem hlavně policie v Severním Irsku a v sousední Irské republice. Podle irské policie někteří již dokonce absolvovali školení.

Severní Irsko a Anglie již řadu polských policistů zaměstnává. Jejich platy jsou však několikanásobně vyšší než v Polsku. "Moje první výplata byla přesně tak vysoká jako v Polsku. Rozdíl byl jen v měně," říká Andrzej, který je policistou v Londýně.

Od vstupu Polska do Evropské unie odcestovalo do států unie na 800 000 Poláků, ale podle neoficiálních informací jich mohou být až dva milióny. Polské úřady se snaží "odliv mozků" zastavit. Například ministerstvo kultury zahájilo masivní reklamní kampaň, která má v Polácích probudit vlastenectví.

Tak se nám Polsko začíná vylidňovat.Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře