To byla klika

11. listopad 2006 | 19.44 |
› 
Australanka Natasha Timarovicová přežila zásah bleskem. Sedmadvacetiletá dívka si čistila zuby v koupelně, venku mezitím řádily hromy a blesky. Jeden proud elektrické energie z nebes pronikl do domu potrubím. Když se Natasha skláněla k vodovodu, aby si vypláchla ústa, blesk do ní vnikl. Vyšel ven konečníkem, ale to už si postižená nepamatuje, neboť upadla do bezvědomí. Jen náhodou přežila, nyní se zotavuje v nemocnici s popáleninami.
"Sklonila jsme svá ústa pod vodovod, když v tu chvíli musel blesk proniknout do domu. Nepamatuji si potom už nic, ale bylo mi později řečeno, že ten blesk cestoval vodovodní sítí a vnikl mi do úst, proletěl mnou a vyšel zase ven. Bylo to neskutečně bolestivé, cítila jsem, jak to prochází mým tělem, ale už si toho víc nepamatuji."
Bizarní příhoda nepatří mezi ojedinělé. Řada lidí zásah bleskem s většími či menšími poškozeními přežije. "Měla na nohou gumové koupací pantofle, takže namísto aby se blesk uzemnil průchodem nohami, vyletěl ven jejím pánevním dnem," vysvětlil ošetřující lékař.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře