Neplaťte

12. prosinec 2007 | 16.31 |
› 

Jsme ovce, které může vládní garnitura stříhat jak se ji zachce nebo ne. Jak to vypadá, tak se konečně rozhoupala jistá část lidí a nabádá k odporu proti dalšímu ožebračování občanů.

Skupina osobností vyzvala k občanské neposlušnosti ohledně poplatků ve zdravotnictví, které mají být zavedeny od ledna. Vyzvala občany, aby za návštěvu lékaře a recept neplatili, protože poplatky jsou v rozporu s Ústavou.

Výzva k občanské neposlušnosti

Počínaje 1. 1. 2008 byla v České republice zákonem zavedena povinnost občanů-pacientů platit přímé platby za zdravotní péči. My, níže podepsaní, jsme přesvědčeni, že tento zákon je hanebný a protiústavní, neboť v Listině základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR, se říká, že občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči. Vyzýváme proto občany České republiky, aby až do konečného rozhodnutí Ústavního soudu ČR tyto poplatky odmítali platit

Pod výzvou jsou podepsáni umělci, politici, ale také důchodci nebo úředníci. Svůj podpis připojili například bývalý ministr zdravotnictví David Rath, Jiří Dienstbier, bývalý ministr zahraničí, publicista, bývalý mluvčí Charty 77,místopředseda KSČM Jiří Dolejš, režisérka Věra Chytilová, Milan Štěch, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů, senátor za ČSSD, Jakub Patočka, šéfredaktor Literárních novin, bývalý volební lídr SZ nebo spisovatelka Eva Kantůrková.

v

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře