Vánoční koktejl

13. prosinec 2007 | 20.44 |
› 

Pokud máte chuť na něco dobrého tak si zajeďte do Londýna. Noční klub tam nabízí vánoční koktejl a jako prémii dostanete k tomu ještě velmi hodnotný dárek.

Londýnský noční klub Movida nabízí nejdražší vánoční koktejl na světě. Jedna sklenice nápoje pojmenovaného Flawless (Bezchybný) vyjde zájemce na 35 000 liber (1,25 miliónu korun). Klub už údajně přijal několik objednávek na koktejl, informovala britská média.

Základem koktejlu je polovina láhve šampaňského Cristal Rose a velká dávka koňaku Louis XII. Ty doplňuje surový cukr, hořký bylinný likér angostura a několik lístků jedlého čtyřiadvacetikarátového zlata. Hlavním důvodem pro závratnou cenu však je prsten s jedenáctikarátovým bílým diamantem, který se skrývá na dně sklenice.

Ke koktejlu patří i neobvyklá show. Na míchání nápojů dohlíží dva členové ochranky. Poté, co zákazník dostane objednaný Flawless, ochranka se přesune k jeho stolu a zůstane u něj, dokud není sklenice prázdná. "Lidé určitě platí i za to představení," říká manažer Ed Rollason. "A budou centrem pozornosti všech ostatních v baru," dodává.

Návštěvníci Movidy si mohou drahý koktejl dovolit, protože se rekrutují především mezi celebritami a zbohatlíky. Časopis What Car? spočítal, že za 35 000 liber by bylo možné koupit místo koktejlu kabriolet Porsche Boxster Open. Uvedená suma také představuje víc než tři čtvrtiny britského průměrného ročního platu.

Představení koktejlu vyvolalo kritiku zbohatlíků. "To už by klidně mohli před chudšími lidmi zapalovat své peníze. Je to způsob, kterým říkají 'nejsme součástí téže země jako vy'," prohlásil poslanec S. Simon.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře