Dvě děti a dost

14. prosinec 2007 | 16.44 |
› 

Dvě děti a dost. Za každé další velký poplatek. Pokud se tenhle návrh ujme a přijmou ho další země, tak se nám zlepší životní prostředí a zároveň ubude lidí, kteří žijí na úkor dětských dávek a přídavků.

Austrálie chce začít penalizovat rodiny, které budou mít více než dvě děti.Odborníci u protinožců si totiž myslí, že rodiny s vyšším počtem členů produkují více skleníkových plynů a za tento nadstandard by měly platit.Za třetí a každé další dítě by měli rodiče zaplatit jednorázově v přepočtu téměř osmdesát tisíc korun.

A pak při zdanění každý rok ještě v přepočtu asi 12,5 tisíce korun navíc. Za ně by se pak vysadilo dostatek stromů,které by emise každého "nadbytečného" dítěte dokázaly vyrovnat. S tímto závěrem přišel profesor Barry Walters z University of Western Austalia v australskou vládou dotované studii. Podle něj by také lidé podstupující sterilizaci či užívající hormonální antikoncepci měli dostávat úlevy na daních.

"Skleníkové plyny tvoří největší zdroj znečištění. Každé nově narozené dítě představuje mocný zdroj emisí skleníkových plynůna průměrně osmdesát let dopředu, ne pouhým dýcháním, ale konzumací zdrojů, zboží a služeb typických pro naši společnost," tvrdí Walters.

S jeho názorem souhlasí i Garry Egger, ředitel Státního centra pro podporu zdraví a výzkum v Novém Jižním Walesu. Podle něj se lékaři musejí zapojit do řízení ochrany životního prostředí právě tím, že budou kontrolovat porodnost.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře