Nemanželské děti

15. prosinec 2007 | 20.07 |
› 

Poprvé za sto padesát let se totiž narodilo více dětí svobodným matkám než těm vdaným. Ne, nelekejte se, tohle nejsou údaje z České rpubliky, ale z konzervativní Velké Británie.

Manželství a rodinný život ve Velké Británii se zmítá ve velké krizi. Většina dětí se narodí svobodným matkám.

Největší podíl dětí narozených mimo manželství připadá právě na rodilé Brity, mezi Indy žijícími pod korunou královny Alžběty II. to je jen 20 procent z celkového počtu novorozenců. Data zveřejnil britský Národní statistický úřad, podle něhož v roce 2007 poprvé převyšoval počet nemanželských novorozenců ty manželské. Do analýzy však nebyly zařazeni přistěhovalci ze zemí Commonwealthu jako Indové či Pákistánci.

U domorodých Britů počet nově uzavřených manželství klesl na nejnižší míru od doby před sto padesáti lety, kdy se data začala sbírat.V roce 1970 pocházelo méně než každé desáté dítě z mimomanželského vztahu. V padesátých letech dokonce jen každé dvacáté.

Od sedmdesátých let minulého století se však situace začala rychle měnit a ubývá nově uzavíraných manželství i dětí v nich narozených. Naopak u pákistánských novorozenců jetéměř sto procent z úplné rodiny sezdaných manželů a mezi indickými novorozenci pak osmdesát procent pocházelo letos z manželství.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře