Zaplaťte 121000 korun

15. květen 2010 | 10.38 |
› 

Tak jsem dnes dostal poukázku k zaplacení 121000 korun státního dluhu. Beru to sice jako žert pana Kalouska, ale musím říci, že velice nepodařený.

Nebudu dělat rozbory, kdo dluh zavinil, i když pan Kalousek seděl mnoho let ve vládě a byl i "úspěšný" ministr financi, ale neodpustím si dvě poznámky.

Líbí se mi, jak je dluh spravedlivě rozdělený na všechny občany včetně kojenců. Otázkou je, proč by stejnou částku měl platit řidič autobusu, zdravotní sestra nebo prodavačka v marketu s platem 15000- 20000 tisíc a stejnou sumu manažeři státních podniků, úředníci a hlavně politici, kteří mají platy nesrovnatelně a někdy až nestoudně vysoké. Nehledě k tomu, že mi tu uniká zodpovědnost lidí- poslanců a ministrů za tento stav financí. Vládní výlety, nesmyslná imunita a jiné výhody, to je hlavní starost našich mocipánů. Jen si vemte kolik by se ušetřilo zrušením senátu, který je celkem k ničemu, protože jeho nesouhlas klidně přehlasuje sněmovna, ale zase tu máme pár desítek dobře placených místeček pro politiky.

Druhá poznámka je kratičká. Já si myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby peníze vyhozené za tyto nesmyslné poukázky, které jistě vylekají mnohé staré lidi, poukázal pan Klousek na umoření státního dluhu, pod kterým je velice výrazně podepsaný. Vím, že je to jen kapka v dluhovém moři, ale kapka ke kapce... co kdyby se přidali i jiní politici.

Místopředseda strany Miroslav Kalousek prohlásil, že je mu líto, že se lidem udělalo "špatně z pravdy".


Správně by měl říci, že se lidem udělalo špatně z našich politiků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (12x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře