Láska k čemu???

16. prosinec 2007 | 19.23 |
› 

Říká se, že láska prochází žaludkem, no dneska můžeme prohlásit, že láska prochází peněženkou. O vaření toho mladé moderní dívky moc neví, ale o dobré hmotné zajištění se snaží i za cenu manželství s mnohem starším mužem. Prostě čistá láska.

Dostatek peněz prý zaručuje spokojené manželství Když je mužů dostatek, šanci na ženění a fungující manželství pak mají muži s vysokými příjmy.

Pro muže toužící po manželství není důležitá krása ani sexuální přitažlivost, nýbrž dostatečně plné bankovní konto. Podle britských odborníků totiž právě finanční zajištění a majetková stabilita hrají klíčovou roli pro šťastné a fungující manželství.

Je to první studie, která přímo zkoumala, zda jsou ženy skutečně více než mužskou atraktivitou přitahovány sociálním postavením, sílou a příjmy svého partnera.

Historickou analýzou posledních sta let se prokázalo, že v období velkých společenských krizí a válek mají ženy tendenci usadit se s méně movitými partnery, kteří mají nižší sociální postavení.

Ale když je období hojnosti a mužů je dostatek, ženy začínají být velmi vybíravé a mají zálusk na nejbohatší a nejvlivnější protějšky. Šanci na ženění a fungující manželství pak mají muži s vysokými příjmy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář