Arabská spravedlnost

17. prosinec 2007 | 17.26 |
› 

Arabská justice. Tohle snad bude dostatečné varování pro naše děvčata, která touží po po exotickém milenci a manželství. Inu jiná země, jiný mrav.

Saúdský král Abdulláh omilostnil ženu, která byla jako oběť únosu a znásilnění odsouzena k vězení a dvěma stům ranám bičem.

Příběh devatenáctileté ženy vyvolal po světě bouři nevole a dostal Saúdskou Arábii pod mezinárodní tlak. Vdané ženě, která byla před více než rokem unesena a znásilněna skupinou sedmi mužů, vyměřil tamní soud půlroční pobyt za mřížemi a 200 ran bičem. Obhájce znásilněné byl navíc zbaven licence za to, že on i jeho klientka o případu vypovídali před médii.

Saúdský ministr spravedlnosti řekl, že královo rozhodnutí nezpochybňuje práci soudců. "Král se vždy snaží ulehčit trápení odsouzených. Je ale přesvědčen, že rozsudky byly spravedlivé," uvedl ministr.

Podle saúdských úřadů rozhodovali v případu tři soudci a násilníci, jejich oběť i její muž s rozsudky souhlasili.Muži, kteří ženu unesli a znásilnili dostali tresty ve výši dvou až devíti let.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře