Divošské jméno, ne

21. prosinec 2007 | 00.43 |
› 

Taky máte zálusk pojmenovat děcko nějakým zvláštním jménem. Ona je to docela móda, ale nesmí se to přehánět, aby vás potom jednou vaši potomci nemuseli proklínat.

Jmenuje-li se někdo Pátek, je to ostudné a směšné, rozhodli italští soudcové. Zakázali proto manželskému páru, aby svému potomkovi dali stejné jméno, jaké přiřkl románový Robinson Crusoe svému věrnému domorodému společníkovi na opuštěném ostrově.

"Dospěli k závěru, že (jméno Pátek) připomíná onoho primitivního divocha, a tak navozuje dojem méněcennosti a nezajišťuje chlapci nezbytné dobré způsoby," komentovala soudní verdikt právní zástupkyně rodičů. Pár prý zvažuje, že se proti tomuto rozhodnutí odvolá k nejvyššímu soudu.

Mara a Roberto Germanovi, jejichž syn se narodil 3. září 2006, pojmenovali a pokřtili chlapce Venerdi, italsky pátek. Přestože se klučina nenarodil v tento den, ale v neděli, jeho rodičům se tohle jméno zalíbilo. Chtěli nezvyklé křestní jméno, něco originálního, a nezdálo se jim, že by právě na tomhle bylo něco ostudného.

Celá záležitost skončila před soudem v severoitalském Janově, kde dvojice žije. Radnice je totiž podle zákona povinna hlásit nezvyklá jména.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (12x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře