300 miliard církvím

21. prosinec 2007 | 15.21 |
› 

V době, kdy se všechno zdražuje a stát škudlí na občanech, budeme rozhazovat miliardy pro náboženské spolky, jakými bezesporu církve jsou.

Stát chce podle plánů vládní koalice v příštích 60 letech vyplácet církvím ročně 4,3 miliardy korun a po dvacetiletí další miliardu na provoz. Celkem to vydá na tři sta miliard. Církve se za to vzdají majetkových nároků vůči státu. Dospěla k tomu vládní komise po dohodě s církvemi, potvrdil ve středu člen komise, ministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS).

Podle něj není ještě přesně stanoveno, kolik by připadlo peněz jednotlivým církvím. "Nicméně katolická církev by dostala asi 80 procent,"poznamenal. S dohodou by mohli být spokojeni zejména lidovci. Došlo k ní několik týdnů před volbou prezidenta a není vyloučeno, že sehraje svou roli při získávání lidoveckých hlasů kandidátu ODS Václavu Klausovi.

Kde se vzaly ty ohromné majetky? Ze značné části z nemravných odpustků a povinných desátků, ale též ze zločinů, kdy s plnou hubou milosrdenství, předávala inkvizice zmučené lidi na hranice a zabavovala jim majetky. Svým způsobem je tedy katolická církev zločinecká organizace a její omluvy jsou jen planým gstem. Jak je vidět, vždy se ji jednalo pouze o majetek.


"Finanční náhrada by byla vyplácena po dobu šedesáti let v takové podobě, jako je jakákoli jiná forma státního dluhu," uvedl Gandalovič. To znamená, že určitá roční částka by byla úročená tak, že vydá na zmíněných 4,3 miliardy korun ročně.Dále by stát měl platit ještě dvacet let církvím podporu na provoz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře