Proč se ženit

29. prosinec 2007 | 22.43 |
› 

Tenhle humorný text skrývá jednu velkou pravdu. No, nebudu tu nic komentovat a nechám každého ať si vlastní úsudek vytvoří sám.

To jednou zašla židovská rodina za rabínem, aby něco udělal s jejich synem. Kluk už má svoje roky a pořád se ne a ne oženit. A přitom povinností správného věřícího Žida je oženit se. Rabín slíbil pomoc. Zavolal si jednou onoho mladého muže a povídá:
"Moše, proč ty se vlastně neoženíš?"
"No, víš rabi," pravil mladík, "proč bych se ženil? Já si po práci jdu, kam chci, a dělám, co chci. Najím se podle chuti, vypiju, co mi chutná, a vrátím se domů, kdy chci. Na co bych se ženil?!"
"Moše, Moše, co je to za život?" kýval hlavou rabi. "V hospodě je to jídlo nekvalitní, možná ani není košer, ještě z toho onemocníš. Piješ bůhví co a pak se večer potácíš domů, doma je zima, v kamnech vyhasnuto, nikde nikdo, kdo by tě přivítal. Podívej se na mě! Já přijdu večer domů, je zatopeno, žena mne čeká s večeří, já se pohodlně usadím, dobře se najím, žena mi pak udělá něco dobrého k pití, já jen tak sedím, žena vypravuje a povídá a mluví a pořád povídá a mele a mele .... Tedy já bych ji někdy zabil!!!"


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář