Miluj bližního

1. leden 2008 | 16.13 |
› 

Názorný příklad snášenlivosti a tolerance. Inu ono známé: Miluj bližního svého jako sebe sama se moc dobře hlásá, ale je mnohem těžší se podle toho chovat.

Při hromadné bitce kněží arménské ortodoxní církve a řeckého pravoslavného vyznání v chrámu Narození páně v Betlémě bylo ve čtvrtek zraněno nejméně sedm lidí tak, že museli být převezeni do nemocnice. Podle starosty Victora Batarseha vypukly násilnosti sporem o úklid v bazilice.

Jeden ze svědků nezvyklé události vypověděl, že kněží řecké pravoslavné církve si připravili žebříky a další potřebné pomůcky i v té části chrámu, kterou kontrolují Arméni. Ti to nechtěli strpět. Nejdříve šlo o slovní půtku, která postupně přešla v ruční bitku asi padesáti duchovních a vyvrcholila v mlácení se košťaty a železnými tyčemi.

Skandál ukončil až zásah palestinských policistů – vážně zraněno bylo pět kněží a dva muži zákona. Všichni byli převezeni do nedaleké nemocnice. Zmíněný chrám spravují společně tři církve – katolíci, arménská ortodoxní a řecká pravoslavná, podobně jako chrám Svatého hrobu v Jeruzalémě. Oba kostely patří k nejdůležitějším místům křesťanství, ale dosud prý při jejich úklidu a správě nedošlo k něčemu podobnému jako nyní v Betlémě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář