Nemravný ministr

3. leden 2008 | 20.09 |
› 

Nojo, politici neví co s prachama a tak si užívají s milenkami. Tohle se stalo v cizině, ale jak víme, ani naši slavní představitelé politického života za nimi nezaostávají.

Malajský ministr zdravotnictví Chua Soi Lek oznámil svou rezignaci poté, co přiznal, že byl nafilmován na sexuálně laděném videosnímku. Nahrávka se začala velmi rychle šířit a skandál tak nebylo možné utajit. Snímek ukazuje otce tří dětí, jak souloží se svou dobrou přítelkyní v hotelovém pokoji.

V úterý šokoval celý národ, když po spekulacích mnoha médií přiznal, že je opravdu mužem, který se na nahrávce nachází. Jde tedy o nejčerstvější z řady problémů ve vládě malajského premiéra Abdullaha Badawiho, který zřejmě v nadcházejících týdnech navrhne uspořádání předčasných voleb.

Video pravděpodobně pochází z hotelové průmyslové televize, otázku porušování soukromí ale Lek nyní neřeší. Šedesátiletý muž přiznal, že se na snímku nachází on a jeho blízká přítelkyně, rázně ale popřel, že by o natáčení věděl, či byl dokonce jeho strůjcem. Kopie nahrávky byly zanechány po různých místech oblasti, ze které Chua Soi Lek pochází tak, aby je lidé mohli lehce nalézt.

"Kdo to udělal, to není vůbec důležité. Co je nejdůležitější, je to, že má rodina přijala mou omluvu," řekl Chua. Jako ministr zdravotnictví se Chua zasadil o velké rozšíření kondomů zdarma, aby pomohl zabránit šíření viru HIV. Tento jeho krok se nelíbil nábožensky založené opozici, která by mohla také za rozšířením nahrávky stát.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře