Poctivec

4. leden 2008 | 01.42 |
› 

Poctivého nálezce ohromné sumy peněz mohlo hřát jedině to, že se zachoval podle rady své matky, ale už méně nálezné, které dostal.

Američan Reggie Damone si potřeboval zapsat telefonní číslo a sehnul se pro papír na chodníku, který považoval za odhozený odpad. Byla to však obálka, uvnitř níž našel šek na 185 000 dolarů (3,3 milionu korun). Ačkoli je částečně závislý na sociální podpoře, neváhal prý a šek vrátil ženě, které byl určen. Ta ho za jeho poctivost odměnila 50 dolary (zhruba 900 korun).

Damone pracuje v restauraci rychlého občerstvení, ale jeho plat je tak nízký, že navíc dostává od vlády poukázky na jídlo. Podle svých slov si byl vědom, že nalezená suma by ho finančně zajistila na dlouhou dobu. O tom, že by peníze sám vyinkasoval a nechal si je, ale údajně neuvažoval ani na chvíli.

Pamatoval si totiž varování své matky, která mu prý říkala: "Když něco vezmeš, přijdeš o trojnásobnou sumu. Pokud uděláš něco dobrého, něco dobrého se ti zase vrátí", citovala dnes agentura AP sedmačtyřicetiletého poctivce z města Jewett City ve státě Connecticut.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře