Chlupaté prostitutky

5. leden 2008 | 22.40 |
› 

Když se člověk nad touhle zprávou zamysl, tak vlastně neví, kdo zavedl placení za sex dříve. Jedno se ale opičím samičkám musí přiznat, rozhodně nejsou jejich služby předražené.

Prostituce že je nejstarší řemeslo člověka? Kdepak! Praktikují ji totiž i opice. Makakové z Indonésie vyměňují sex za drbání v kožichu...
Když se samci snaží a vyčistí své favoritce řádně srst, mohou si zasouložit až dvakrát častěji.

Profesor M. Gumert z Nanyang Technological University v Singapuru sledoval dvacet měsíců tlupu asi padesáti makaků v pralesech Indonésie. Všiml si, že samice souloží v průměru asi 1,5krát za hodinu. Ale když jim samci začnou čistit kožich a pečovat o ně, počet souloží stoupne až na 3,5krát za hodinu.

A zákony trhu prý fungují také v hodnotě jednotlivých transakcí. Když bylo totiž v okolí přítomno dostatek samic, soulož stála samce jen osm minut péče o srst. Pokud však v okolí žádné jiné samice nebyly,musel samec před souloží čistit kožich své favoritce šestnáct minut.

Studie profesora Gumerta potvrzuje teorii, podle níž síly biologického trhu vysvětlují řadu principů sociálního chování.
"Existuje řada velmi dobře známých směsí ekonomiky a trhu namlouvání i u lidského druhu. Je zde řada případů bohatých starých mužů, kteří mají krásné mladé ženy," podotkl k objevům profesor Ronald Noe z francouzské Univerzity ve Štrasburku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře