Hasiči zasahují

6. leden 2008 | 19.46 |
› 

Vybral jsem dva zásahy hasičů z minulého roku. Krom požárů mají hasiči i celou řadu podivných zásahů, někdy dost kuriozních.

Opravdu špatný způsob, jak se zbavit svého starého automobilu, zvolil jeden muž v obci Veselá na Semilsku. Svého trabanta totiž zapálil na zahradě u rodinného domku, navíc v bezprostřední blízkosti dřevěné verandy. Rozšíření požáru na dům zabránili až přivolaní hasiči. Jak se záhy ukázalo, viník byl pod vlivem alkoholu. Dostal blokovou pokutu a svůj bláznivý čin musel vysvětlovat na policii.


Situaci jak z Hitchcockova hororu (jen s netopýry místo opeřenců) musela dne 16. 8. čelit žena v Havířově, do jejíhož bytu ve třetím patře v horkém dnu vletělo otevřeným oknem hejno přibližně padesáti netopýrů. To, že byt již má své obyvatele, jim zřejmě nevadilo, na rozdíl od ženy, která s pomocí syna část z vetřelců dokázala vyhnat. Ostatní však byli nad jejich síly a proto se ke slovu dostali profesionální hasiči z blízké stanice. Odchyt zbylých téměř tří desítek svižných netopýrů do speciálních sáčků trval třem hasičům asi půlhodinu, nebylo to ale nic jednoduchého. Létající potvůrky se skrývaly na nejrůznějších místech - za nábytkem, knihami v poličkách i pod kobercem, dokonce si hověly i v porcelánových vázičkách. Posbírané netopýry pak hasiči vypustili do volné přírody. Ženě pak asi ještě nějakou chvíli trvalo, než uklidila pořádnou dávku netopýřích hovínek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře